הצורך בתוכן הכרחי בכל עסק וחברה. באמצעות התוכן ניתן להגיע לקהלים פוטנציאלים וגדולים ואף לחשוף את המוצרים או השירותים של אותה חברה או עסק. אך על מנת להגיע לחשיפה ותנועה גבוהה יש צורך בתוכן איכותי. באמצעות תוכן איכותי שאותו יוצר כותב התוכן ניתן להשיג את המטרה ולהגיע לחשיפה גבוהה וללקוחות פוטנציאלים רבים. כמו כן, כתיבת תוכן מחיר נקבעת בהתאם לניסיונו ומקצועיותו של הכותב עצמו.

סוגי כותבי תוכן בשוק?

קיימים כמה סוגי כותבי תוכן בשוק. סוגים אלה מתחלקים לשלושה סוגים עיקריים:

כותב תוכן ברמה נמוכה- כותב תוכן ברמה נמוכה, הוא כותב שרוב הטקסטים שלו הם ברמה נמוכה ומטה ומלאי שגיאות כתיב. כתיבה מסוג זה יכולה להשפיע רבות על החלטת הלקוח בעת בחירת כותב תוכן לעסק או לחברה. תוכן ברמה נמוכה הוא תוכן שהלקוח לרוב לא יתחבר אליו וגם הלקוחות שלו ובמקום להביא לקוחות לאתר הוא עושה ההיפך לא מביא כלל. כותב זה גובה מחיר נמוך ביותר.

כותב תוכן ברמה בינונית- כותב תוכן ברמה בינוני הוא כותב תוכן שנמצא באמצע. כלומר הטקסטים שלו לא נמוכים וגם לא גבוהים. הוא יכול להביא לקוחות לעסק ולהגדיל את החשיפה אך לא בצורה משמעותית כפי שהלקוח רוצה. לרוב כותב זה גובה מחיר ביניים לא גבוה מדיי וגם לא נמוך מדיי ורוב הלקוחות מעדיפים לפנות אליו או לכותבת תוכן ברמה נמוכה על מנת לחסוך בהוצאות הכתיבה.

כותב תוכן ברמה גבוהה- כותב תוכן ברמה גבוהה הוא כותב שהטקסטים שלו איכותיים ביותר ללא שגיאות כתיב ובמילים גבוהות. כתיבה זאת יכולה להביא לקוחות רבים לעסק עקב השימוש הגבוה במילים שונות. בנוסף לכך הודות לסוג כתיבה זאת ניתן להגיע לחשיפה ותנועה גבוהה לאתר. כותבת זה גובה מחירים גבוהים ביותר בהתאם לוותק והניסיון שלו ורוב העסקים והחברות לא יכולים להרשות לעצמם לשכור את שירותיו.

מה משפיע על קביעת מחיר כותב התוכן האיכותי?

ישנם לא מעט גורמים שמשפיעים על . גורמים אלה כוללים:

וותק הכותב- לוותק הכותב משמעות חשובה ביותר. על מנת שכותבת יוכל לעבוד עם עסקים וחברות שונות הוא חייב להראות דוגמאות לעבודות שביצע. ללא וותק לא יוכל הכותב לקבל עבודות כתיבה שונות אשר מצריכות זאת.

ניסיון הכותב- לניסיון חשיבות רבה. ככל שכותב תוכן מגיע עם ניסיון רב יותר כך הוא מועדף ע”י חברות ועסקים שונים. כלומר חברות ועסקים רבים מעדיפים לשכור שירותי כתיבת תוכן של כותב שיש לו ניסיון בתחום וזאת על מנת שיכתוב להם את התוכן בצורה הטובה ביותר ועל מנת שניתן יהיה להביא לקוחות רבים לאתר. לכן לניסיון חשיבות גדולה מאוד בעת בחירת כותב תוכן והיא משפיעה על .

מקצועיות הכותב- כמו כל מקצוע אחר בשוק גם כותב תוכן חייב להיות מקצועי. ככל שכותב התוכן מקצועי ובעל ניסיון וותק כך שכרו גבוה יותר. כותבי תוכן מתחילים יקבלו שכר נמוך עקב חוסר ניסיונם בתחום וכן הוותק. אך לעומתם, כותבתי תוכן וותיקים יותר יוכלו לדרוש סכומים גבוהים יותר עקב ניסיונם ומקצועיותם.

לימודים אקדמיים או מקצועיים- על כותב התוכן להיות בעל תעודה ממוסד כלשהו. תעודה זאת מוכיחה שהכותב למד לימודים אקדמאיים או עבר קורסים מקצועיים ויכול לעבוד בתחום כתיבת התוכן. לימודים אקדמאיים בכתיבה הם לרוב לימודי תקשורת באוניברסיטה או מכללה וכוללים תעודת תואר בתקשורת. לעומת זאת, לימודים מקצועיים הם בבית ספר לעיתונות ו כוללים תעודת מקצועית בתחום עם הקורסים שעבר הכותב.

למה כדאי לכם להשקיע בכותב תוכן איכותי ולא בכותב בינוני ומטה?

אם אתם מתכננים להקים אתר חדש או לשדרג אתר קיים ואתם מתלבטים לגבי שירותי כתיבת תוכן, כדאי לכם לחפש כותבי תוכן איכותיים וברמה גבוהה ולא כותבים בינוניים או נמוכים גם אם אתם רוצים לחסוך בהוצאות הכתיבה.

עם כותבי תוכן איכותיים תוכלו להגיע לקהלים גדולים, חשיפה ותנועה גבוהה באתר לעומת כותבי תוכן ברמה נמוכה או בינונית. מעבר לכך, כותבי תוכן ברמה נמוכה עלולים לעשות לכם נזק לחברה או לעסק וזאת עקב השימוש הנמוך בשפה ושגיאות הכתיב המרובות.

אז בפעם הבאה שאתם מתכוונים לשכור את שירותי כותב התוכן לאתר שלכם, חשבו על הנזק שעשוי להיגרם לחברה או העסק שלכם ובשמו הטוב וכן על הלקוחות שאתם עלולים לפספס וכמובן החשיפה והתנועה לאתר. בנוסף לכך, תצרכו לחפש שוב כותב שיכתוב לכם מחדש את התוכן מה שידרוש מכם עוד כסף וזמן יקר. אז במקום להיכנס ללופ  ולחסוך זאת מראש שכרו כותב תוכן איכותי וטוב שיעביר את התוכן שלכם בצורה השיווקית והטובה ביותר ויגרום ללקוחות רבים לרכוש מכם באמצעות המילים הנכונות.