האינסטגרם הפך לחלק בלתי נפרד מחיינו לצד הפייסבוק, הטוויטר, לינקדאין ,סנפ’צאט והטיק טוק. מדובר על ערוץ שיווקי יעיל וחשוב בכל חברה שניתן לפרסם ולקדם באמצעותו מוצרים ושירותים שונים. האינסטגרם מאפשר להעלות תמונות סטילס וסרטוני וידאו ללא הגבלה ואף  מאפשר לעקוב אחרי חברות ואנשים פרטים, להשאיר לייקים ואף להגיב.

למה חשוב להשקיע בתוכן איכותי לאינסטגרם?

בשונה מרשתות חברתיות אחרות שאנו מכירים, האינסטגרם הוא אחד הכלים החזקים והשיווקים שכל עסק חייב שיהיה לו. באמצעות כתיבת תוכן לאינסטגרם ניתן להגיע לקהל לקוחות פוטנציאלי, לחשיפה גבוהה ואף תנועה גבוהה לכרטיס העסק. מדובר על כלי חינמי ונגיש לכולם שיכול להגיע לקהלים מגוונים ורחבים של לקוחות ואף לקוחות פוטנציאליים. לכן, על מנת לקדם את העסק שלכם השתמשו בכתיבת תוכן לאינסטגרם והעלו כמה שיותר תוכן מדי יום, ככל שתעלו יותר תוכן כך אנשים יתעניינו בכם ויעקבו אחריכם.

באמצעות תמונות ותכנים איכותיים באינסטגרם תוכלו למשוך לקוחות וחברות שונות שיעקבו אחרי הכרטיס שלכם ואף יתעניינו במוצרים או השירותים שאתם מציעים. ככל שתשקיעו בתוכן האינסטגרם ותפיצו את הפוסטים שלכם באמצעות תיוגים ופרסומים מומונים כך תוכל לחשוף את הכרטיס שלכם ללקוחות רבים ואף להגדיל את מספר העוקבים שלכם. האינטראקציה השיווקית יכולה לקדם רבות את המותג שלכם גם אם לא נראה לכם. לכן אל תפסיקו להשקיע בכתיבת תוכן איכותי לאינסטגרם.

על מה חשוב להקפיד בכתיבת תוכן לאינסטגרם?

אם אתם רוצים תוכן שיווקי מושך ומעניין באינסטגרם חשוב שתשימו לב לדברים הבאים:

תמונות אותנטיות ועדכניות- השתדלו לעלות תמונות עדכניות ואותנטיות שימשכו את הקהל שלכם להסתכל בהן. הימנעו משימוש בתמונות ממאגרים מאחר שהן משדרות חוסר אמיתיות ותחושת זיוף. תוכלו לצלם את המוצרים שלכם באמצעות מצלמה דיגיטלית מקצועית או באמצעות מצלמת הטלפון. רצוי שאיכות התמונה תהיה חדה וברזולוציה גבוהה.

שימו תמונות טובות לא צפופות- הקפידו לשים את התמונות הטובות ביותר שלכם. על תמונות המוצרים שאתם מעלים להיות ברורות ומובנות וכן ומלאות במידע. על התמנות להיות לא צפופות על מנת שקהל הלקוחות ידע במה להתמקד ולא יתבלבל. יש להשתמש בצבעים בהירים או מודגשים עבור מוצרים שאתם רוצים שהקהל הלקוחות שלכם ישים לב אליהם. העדיפות היא למוצרים מוכרים שקשה להתעלם מהם והקהל שלכם מכיר אותם.

כלל השלישים- הקפידו לשים סרטונים או תמונות שאינם ממוקמים במרכז התמונה. באמצעות תמונה המחולקת לשלוש שורות ו-3 עמדות תוכלו לגרום לתמונה למשוך את תשומת ליבו של הלקוח. חלוקה זאת תגרום לתמונה להיראות אומנותית ושונה משאר המוצרים של חברות אחרות.

השתלבות אלמנטים בתמונה- השתלבות של אלמנטים שונים ביחד בתמונה והניגוד בין האלמנטים משפיעים רבות על הצפייה בתמונה. על הצורות להתאים לתמונה ולכן יש למצוא את האיזון הנכון בין התמנות שאתם מעלים לבין האלמנטים שאתם רוצים לשלב בהם. באמצעות פילטרים שונים אשר מוצעים באפליקציה תוכלו למצוא את הפילטר המתאים.

הקפידו על חלקים לבנים- הקפידו שהתמונות שלכם יהיו עם חלקים לבנים. החלקים הלבנים  יגרמו לתמונות עם המוצרים שאתם מעלים להתלבט יותר, והגבולות הלבנים יהפכו את הפיד שלכם ליותר מסודר מאשר בצבעים אחרים.

השתמשו בפילטרים- תוכלו להשתמש בפילטרים השונים שמציעה האפליקציה ואשר יוסיפו לתמונה או לסרטון שלכם. חשוב להתאים את התמונה והאלמנטים השונים שבה לפילטרים השונים.