מחיר כתיבת תוכן משופע מגורמים שונים אשר כוללים את סוג התוכן, מקצועיות הכותב, כמות המלל ועוד. באמצעות הגורמים הללו ניתן לתמחר את סוג התוכן ולדרוש את המחיר ההוגן עבורו. מאחר שכתיבת תוכן מצריכה כותב תוכן מקצועי או קופירייטר מקצועי חשוב להקפיד על כך ולא לכתוב לבד אם לא מקצועיים מספיק. כתיבת תוכן שלא באמצעות כותב תוכן עלולה לגרום לנזקים לבעל החברה וכן לעסק עצמו. כותב תוכן יודע כיצד להתנסח, באילו למילים להשתמש על מנת לגעת בגולש וכן כיצד לגרום לגולש להשאיר הודעה או לרכוש את המוצרים באתר.

כתיבת תוכן מחיר

הפרמטרים שמשפיעים על מחיר כתיבת תוכן?

בשונה מתחומים מתמחור מוצרים או שירותים שונים בשוק, מחיר כתיבת תוכן מתומחר באמצעות פר מילה, לפי שעה או בהתאם לריטיינר חודשי וקבוע, במידה והמאמרים הם באותו אורך. מחיר כתיבת תוכן מושפע לא רק ממקצועיות כותב התוכן וניסיונו אלא מגוון של פרמטרים שונים הכוללים:

ידע וניסיון-  לידע וניסיון הכותבת חשיבות רבה עת תמחור מחיר התוכן. ככל שהכותב בעל ניסיון עשיר ומקצועי בתחום כתיבת התוכן כך המחיר של התוכן יהיה גבוה יותר לעומת כותבת תוכן חסר ניסיון שעושה את צעדיו הראשונים בתחום כתיבת התוכן.

התמחות הכותב- ככל שהכותב  מתמחה בתחום מסוים כמו למשל כותב טכני או כותב משפטים כך המחיר שהוא גובה יהיה יקר יותר מאשר כותב תוכן כללי שאין לו ניסיון ספציפי בתחום עצמו.

סבבי תיקונים- סבבי התיקונים משפיעים על תמחור התוכן. ככל שיהיו יותר סבבים לתיקון כך המחיר של התוכן יהיה נמוך יותר. רוב כותבי התוכן לוקחים מראש במחיר שהם דורשים עבור כתיבת תוכן את מחיר התיקונים ולכן זה מייקר את הכתיבה.

הגהה ועריכה- תכנים אשר כוללים הגהה ועריכה יהיו יקרים יותר מאשר תכנים שלא כוללים הגהה ועריכה, לכן חשוב לקחת זאת בחשבון בעת רכישת מאמרים או תוכן שיווקי כלשהו.

תדמית- ככל שהתדמית של הכותב גבוהה ורמת הכתיבה שלו גבוהה ביחס לאחרים, כך הכותב ידרוש יותר כסף עבור עבודתו, ניסיונו, לימודיו המקצועיים שעבר ועוד.

כתיבת תוכן באמצעות כותב תוכן ולא ע”י בעל העסק?

ישנם לא מעט בעלי עסקים שרוצים לחסוך בהוצאות העסק ולא מבינים שהם גורמים לנזק רציני שהם כותבים לבד את התוכן. כתיבת תוכן שלא באמצעות כותב או כותבת תוכן, עשוי לגרום לנזק ממשי לעסק עצמו וגם לבעל העסק. תוכן שלא כתוב בצורה שיווקית וכולל מילות מפתח עשוי לעשות פעולה הפוכה ולגרום לגולשים לא להיכנס לאתר בכלל. כותב תוכן מקצועי או קופירייטר יודע את כיצד לשחק במילים ולגעת ברגשות של הלקוחות על מנת לגרום להם לשאיר פרטים או לקנות מוצרים באתר. לכן אל תוותרו בשום פנים ואופן על שירותי כתיבת תוכן לאתר. לתוכן חשיבות מכרעת בתנועה לאתר, רכישה ועוד. אתר שלא כתוב בצורה שיווקית באמצעות כותב תוכן עלול לגרום  להפסדים רבים לבעל העסק ולעסק עצמו. כמו שמשקיעים בגרפיקה ובנראות האתר יש להשקיע בכתיבת תוכן מקצועית אשר נעשית באמצעות כותב תוכן או קופירייטר מקצועי.

האם הזמנת תוכן מחברה מייקרת את מחיר כתיבת התוכן לעומת שירותי פרילנסר?

כאשר מזמינים כתיבת תוכן חשוב לדעת שהזמנת תוכן מחברה תמיד תהיה נמוכה יותר מאשר הזמנה דרך פרילנסר. פרילנסרים יכולים לדרוש איזה סכום שהם חושבים לנכון עבור עבודתם, אך ישנם גם מקרים שונים בהם חברות תוכן יידרשו מחירים גבוהים יותר עקב עבודות מיתוג ושיווק לחברות. לכן חשוב לבדוק גם בחברות לכתיבת תוכן וגם אצל פרילנסרים מהם המחירים אותם הם גובים. ברוב המקרים יהיה לכם יותר משתלם להזמין תוכן מחברות כתיבת תוכן מאשר פרילנסרים, אך כל מקרה לגופו.