מדוע איש SEO זקוק כתיבת תוכן?

אם אתם כותבי תוכן, מקדמי אתרים, מנהלי קמפיינים או מתעסקים בתחום ה-SEO, אתם בטח יודעים עד כמה כתיבת תוכן חשובה  לצורכי קידום. באמצעות כתיבת תוכן ניתן לקדם אתרים במנועי החיפוש ובפרט בגוגל, ברשתות חברתיות שונות כגון: פייסבוק, לינקדין, טוויטר ועוד. ככל שהקידום אפקטיבי יותר כך החשיפה בפני גולשים היא גבוהה יותר, מה שגורם לתנועה רבה אל האתר.

למה אנשי SE0  זקוקים לתוכן?

אנשי ה-SEO מקדמים תוכן שיווקי באמצעות מילות מפתח. ככל שיש יותר מאמרי קידום שמכילים מילות מפתח שונות לקידום האתר, כך הסיכוי להופיע בדפים הראשונים של גוגל גבוה יותר, מה שאומר שיותר אנשים יראו את המודעה ויכנסו אל האתר ומשם השמיים הם הגבול. כמו כן, מאמרי קידום טובים עוזרים לקדם אורגנית טוב את האתר, כך שאם מישהו מחפש את השירות או המוצר שאתם מציעים הוא בקלות יכול לראות את העסק שלכם ולהיכנס לאתר. הקפדה על מאמרי קידום עוזרת לשמור על תוצאות גובהות לאורך זמן, לכן חשוב שיהיה לכם כמה שיותר תוכן עם ערך מוסף על מנת שיעזור לאתר שלכם להתברג במקומות הראשונים בתוצאות הגוגל וכן במנועי חיפוש שונים. הקפדה על קידום אורגני חוסכת לבעל העסק הוצאות כספיות מיותרות וכן הוצאות על קידום ממומן שעולה לא מעט כסף.

האם ישנם תכנים נוספים שעוזרים לקידום SEO חוץ ממאמרי קידום?

למאמרי הקידום חלק משמעותי וחשוב בקידום האתר, אך גם תוכן שיווקי עוזר לקידום האורגני. שילוב מילות המפתח בטקסט השיווקי בלשוניות האתר ואינדוקסו עוזר עם הזמן לקדם גם הוא את האתר. על הטקסט השיווקי להתאים לאתר עצמו ולהיות קליל, מובן ובגובה העיניים. לכן חשוב להקפיד על תוכן שיווקי הכולל מילות מפתח ומאמרי קידום.

מהו תפקידו  של איש התוכן וכיצד כתיבת תוכן עוזרת לו בעבודתו?

תפקידו של איש ה-SEO  הוא לקדם את האתר בצורה אורגנית וממומנת הן במנועי חיפוש והן ברשתות חברתיות ובפורומים. איש ה- SEO דואג ללינקים איכותיים בפורומים ובאתרי גדולים ומובילים עם תנועה רבה. מעבר לכך, דואג איש ה- SEO לקדם מילות מפתח דרך מאמרי קידום בנושאים הקשורים לעסק וכן דואג לתחזוקתו של האתר מבחינה טכנית, בין אם מדובר על קישורים שבורים ולא תקינים שהוא מחליף או בעיות טכניות שונות במהלך עבודתו באתר.  תפקידו של איש ה- SEO הוא להביא תנועה גדולה לאתר באמצעות כלים שונים הכוללים בין היתר: הופעה במנועי חיפוש כולל גולל, הופעה בפורומים, אתרים גדולים עם תנועה רבה וכן פורטלים שונים.

האם חזרה מרובה על מילות מפתח פוגעת בקידום?

חזרה מרובה של מילות המפתח עשויה לפגוע בקידום האורגני של האתר. גוגל לא אוהבת שמילות מפתח מופיעות בתדירות גבוהה ובצפיפות רבה במאמר, אלא מאמרים אשר נותנים ערך מוסף לגולש. חזרה מרובה של מילות הביטוי מעל 3 פעמים פוגעת בקידום המאמר ובניקודו. לכן חשוב להקפיד לשלב כמה שפחות מילות מפתח במאמר ולהתמקד בתוכן האתר, הצפיפות הרצויה למילות המפתח  במאמר קידום הינה בין 1-2% בכל המאמר.